Ogłoszenia duszpasterskie

18.03.2018r. - V Niedziela Wielkiego Postu

 

1. Msze św. w naszym kościele o godz. 7-9-11-12.15 -18. Rozpoczynamy w liturgii okres pasyjny.

2. W poniedziałek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

3. Dzisiejsza niedziela to trzecia w miesiącu, której ofiary składane na tacę są przeznaczone na spłatę remontu placu przed kościołem. Bóg zapłać za ofiarność i zrozumienie.

4. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Po nabożeństwie zbiórka ministrantów.

5. W piątek o godz.. 18.00 w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe rozpoczyna się Dekanalna Droga Krzyżowa. Serdecznie zapraszamy.

6. W sobotę od godz. 9.00 Ks. Wikariusz będzie odwiedzał chorych ze spowiedzią i komunią św. na święta. Bardzo prosimy oo zgłaszanie takich osób we zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. W sobotę na godz. 7.30 zapraszamy wszystkich chętnych do ubierania Grobu Pańskiego.

8. Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. O godz. 12.15 – poświęcenie palm przed kościołem i uroczyste wejście. Serdecznie zapraszamy.

9. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej serdecznie zaprasza wszystkich, pragnących przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, która w naszej parafii odbędzie się uroczyście wraz z ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II w Niedzielę Palmową 25 marca, w Dniu Świętości Życia, na Sumie o godz. 11.00.

10. W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek o godz. 17.15 - Droga Krzyżowa a w niedziele o godz. 17.15 - Gorzkie Żale. Serdecznie zapraszamy.

11. Od 5-7. 10.2018r. organizujemy pielgrzymkę autokarową do Kalisza, Bydgoszczy, Gietrzwałdu i Gdańska. Koszt: 600zł. - płatne w ratach. I Rata 300zł. do końca kwietnia jako gwarancja uczestnictwa. Plan jest zamieszczony w gablocie i na stronie internetowej parafii..

12. Przy wyjściu z kościoła jest puszka na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

13. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła.

14. Bóg zapłać Paniom i z naszej parafii za przygotowanie kościoła na niedzielę.

15. Bardzo prosimy o zaopatrywanie się w prasę katolicką, wyłożoną na regale przy wyjściu z kościoła.