Ogłoszenia duszpasterskie

24.03.2019r. - III Niedziela Wielkiego Postu


1. Msze św. w naszym kościele o godz. 7-9-11-12.15(z udziałem dzieci)-18.

2. W poniedziałek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W czasie celebracji Mszy św. o godz. 18.00 będzie Przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego z wpisem do księgi adopcyjnej. Po Mszy św. ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II.

3. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek przypada 10. rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza obficie swoim błogosławieństwem, a święci Patronowie Albert i Rafał nieustannie wypraszali potrzebne łaski. Bądźmy razem 30 marca o 11.00 w katedrze sosnowieckiej. Po mszy świętej będzie możliwość złożenia życzeń księdzu biskupowi w Domu Katolickim, gdzie Ksiądz bp Grzegorz spotka się ze wszystkimi.

5. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie scholi parafialnej, a o godz. 11.00 zbiórka ministrantów w krypcie.

6. W wielkopostnym zamyśleniu nad męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa pomagają nam nabożeństwa wielkopostne: w każdą niedzielę o godz. 17.15 – Gorzkie Żale, natomiast w piątki o godz. 17.15 – Droga Krzyżowa.

7. Okres czterdziestu dni Wielkiego Postu niech będzie czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium, pod hasłem: „Razem szturmujemy niebo”. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań. Zachęcamy do wpisania w zakrystii swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście, którą Ksiądz Proboszcz w Wielki Czwartek złoży w duchowym darze od parafii w sosnowieckiej katedrze.

8. Akcja Katolicka i Caritas naszej parafii rozprowadzają po każdej Mszy św, w bocznej nawie, skarbonki jałmużny wielkopostnej po 2.50zł. oraz paschaliki – małe po 5zł i duże po 15zł. Skarbonki w Niedzielę Miłosierdzia składamy w darze przed ołtarzem, a paschaliki zapalamy podczas Wigilii Paschalnej, rezurekcji oraz w czasie śniadania wielkanocnego na znak Chrystusa Zmartwychwstałego.

9. 31.08.-5.09. wyjeżdżamy na pielgrzymkę szlakiem MB Trzykroć Przedziwnej – I rata 500zł. - do końca marca. Plan jest umieszczony w gablocie i na stronie internetowej.

10. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła.

11. Bóg zapłać Paniom z naszej parafii za przygotowanie kościoła na niedzielę.

12. Bardzo prosimy o zaopatrywanie się w prasę katolicką, wyłożoną na regale przy wyjściu z kościoła.