Ogłoszenia duszpasterskie

26.03.2023r – V Niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Msze św. w naszym kościele o godz. 7-9-11-12.15(z udziałem dzieci) – 18.

  2. Wielki Post to czas zadumy i refleksji nad tajemnicą męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Pomogą nam w tym nabożeństwa: w każdy piątek – Droga Krzyżowa o godz. 17.15, a w niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.15 – serdecznie zapraszamy.

  3. Na prośbę ks. bp. Grzegorza Kaszaka kontynuujemy wielkopostną inicjatywę zatytułowaną „Razem szturmujemy niebo”, która jest wyrazem troski o nowe powołania kapłańskie do diecezjalnego seminarium. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa w intencji nowych powołań do między - diecezjalnego seminarium. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św.

  4. W środę po Mszy św. nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

  5. W sobotę od godz. 9.00 Ks. Wikariusz będzie odwiedzał chorych ze spowiedzią i komunią św. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św.

  6. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam wszystkich chętnych do przygotowania Grobu Pańskiego i Ciemnicy. O godz. 16.45 – zbiórka ministrantów. O godz. 17.15 różaniec fatimski. Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

  7. Dnia 2 kwietnia na Placu Papieskim w Sosnowcu odbędzie się spotkanie modlitewne. W czasie ataków na św. Jana Pawła II chcemy się wspólnie modlić oraz wyrazić naszą jedność, wdzięczność i przywiązanie do św. Jana Pawła II i jego nauczania. Spotkanie na Placu Papieskim rozpocznie się o godz. 19:30. Wcześniej (o godz. 18:00) ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak odprawi mszę świętą w parafii NMP Różańcowej w Sosnowcu.

  8. Od przyszłej niedzieli przy wyjściu z kościoła będzie kosz na dary na święta dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać za ten wielki dar serca.

  9. Następna niedziela to Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. O godz. 16.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

  10. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła.

  11. Bóg zapłać Paniom i Panom z naszej parafii za przygotowanie kościoła na niedzielę.

  12. Bardzo prosimy o zaopatrywanie się w prasę katolicką, wyłożoną na regale przy wyjściu z kościoła, jak również w myśli biblijne znajdujące się w pudełku w kształcie serca.