Ogłoszenia duszpasterskie

29.03.2020r.- V Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Msze św. w naszym kościele o godz. 7-9-11-12.15(z udziałem dzieci)-18.

 2. Od dnia 25 marca w każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę, w pierwszej kolejności osoby zamawiające intencję mszalną.

 3. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

 4. Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo palm.

 5. W należytym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa: w piątek droga krzyżowa i w niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, katechetów i wszystkich parafian.

 6. Akcja Katolicka i Caritas naszej parafii rozprowadzają po każdej Mszy św. w bocznej nawie, skarbonki jałmużny wielkopostnej po 2.50zł. oraz paschaliki – małe po 5zł. i duże po 15zł. Skarbonki w Niedzielę Miłosierdzia składamy w darze przed ołtarzem, a paschaliki zapalamy podczas Wigilii Paschalnej, rezurekcji oraz w czasie śniadania wielkanocnego na znak Chrystusa Zmartwychwstałego.

 7. Na prośbę ks. bp. Grzegorza Kaszaka kontynuujemy ubiegłoroczną, wielkopostną inicjatywę zatytułowaną „Razem szturmujemy niebo”. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa w intencji nowych powołań do diecezjalnego seminarium - zapisy w zakrystii.

 8. Z racji epidemii, na prośbę rodziców, uroczystość I komunii św. w naszej parafii została przełożona na 16 maja 2021r. Spotkania komunijne odwołane do października b.r. Wyjazd do Warszawy na beatyfikację Sługi Bożego ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego na chwilę obecną jest odwołany.

 9. W dniach: 9-16 listopada 2020r. organizujemy pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej. Cena 3990zł + 150$. Bliższe informacje w kancelarii parafialnej.

 10. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła.

 11. Bóg zapłać Paniom z naszej parafii za przygotowanie kościoła na niedzielę.

 12. Bardzo prosimy o zaopatrywanie się w prasę katolicką, wyłożoną na regale przy wyjściu z kościoła.